Kaloryczny i tani pellet

Nie od dziś wiadomo jak ważną kwestią jest właściwe ogrzewanie naszych domów. Idealnie jest zaś wtedy gdy ogrzewanie jest nie tylko bardzo wydajne ale również i stosunkowo tanie. Wydawać by się mogło, że z racji rosnących cen węgla będzie bardzo ciężko o zaoszczędzenie na ogrzewaniu. Jednak okazuje się, że węgiel nie jest jedynym materiałem opałowym, którym można dom ogrzewać skutecznie i szybko. Dużym uznaniem od jakiegoś czasu cieszą się materiały opałowe, o których do niedawna jeszcze praktycznie nikt nie słyszał.

Skuteczne ogrzewanie pelletem drzewnym

polski producent pelletu drzewnegoNie da się ukryć, że ogrzewanie od dawna kojarzone jest ze stosowaniem węgla. Wielu z nas w czasie jesieni udaje się na składy opału po to by zorientować się jak obecnie kształtują się ceny węgla. Jednak jeśli odwiedzimy właściwe składy opału to można będzie zauważyć, że oprócz węgla znajduje się tam również wiele innych ciekawych materiałów opałowych, które można zastosować w swoim domu. Przykładem jednego z nich może być pellet drzewny. Produkt ten powstaje z wiórów drzewnych, które łączone są ze sobą poprzez prasowanie. Niektórzy producenci pelletu drzewnego używają również specjalnych lepiszczy pozwalających na szybsze połączenie ze sobą wiórów. Ostatnim krokiem podczas produkcji jest uformowanie charakterystycznych wałeczków, które często pakowane są jeszcze w specjalne opakowania foliowe. Tak przygotowany pellet drzewny może już trafić do marketów gdzie w wersjach workowanych jest sprzedawany bardzo często. Polski producent pelletu drzewnego może zapewnić nas, że jego produkt jest materiałem opałowym dającym bardzo dużo ciepła podczas spalania. Okazuje się, że jeśli wybierzemy odpowiedni pellet to jego kaloryczność może sięgać niemalże takiego samego poziomu jaki prezentuje węgiel. Trzeba więc przyznać, że materiał ten naprawdę warto wziąć pod uwagę podczas planowania zakupu opału na zimę. Sporo osób już z pelletu drzewnego od lat korzysta i słyszy się na ten temat tylko pozytywne opinie.

Obecnie producentów pelletu drzewnego w Polsce jest wielu. Trudno jednoznacznie ocenić, który z nich byłby w stanie produkować najlepszy pellet ponieważ każdy jest równie dobry. W Polsce do produkcji pelletu wiele firm się naprawdę przykłada co widać po kaloryczności tych materiałów. Jeśli zdecydujemy się na zainwestowanie w ten materiał opałowy to zdecydowanie nie będziemy żałować. Nie bez znaczenia jest również oczywiście kwestia cenowa. Ceny pelletu za tonę mogą być nawet o połowę mniejsze niż ceny za jedną tonę węgla.