Kawa Lavazza o ciekawym aromacie

Ziarna kawy dają nam wiele możliwości, jeżeli chodzi o przygotowanie z nich aromatycznego naparu. Najczęściej jednak chcemy zrobić to jak najszybciej, aby niemal od razu móc się cieszyć kubkiem ulubionego pobudzającego napoju. Ciekawym doświadczeniem może być testowanie różnorodnych mieszanek, które mogą mieć interesujący smak oraz różną zawartość kofeiny. Jaką mieszankę wybrać, jeżeli potrzebujemy naprawdę pobudzającej kawy? Dobrze jest postawić na mieszankę ziaren robusty oraz arabiki o średnim stopniu palenia.

Qualita Rossa – mieszanka arabiki oraz robusty

lavazza rossaPodczas wybierania kawy dla siebie warto zwrócić uwagę na jej pochodzenie oraz to, czy składa się ona z arabiki czy robusty. Dobrym rozwiązaniem może być wybranie takiej mieszanki, która zawiera w sobie ziarna obu rodzajów. Średni stopień palenia wydobędzie z nich niepowtarzalny aromat oraz sprawi, że przygotowany napój będzie nas nie tylko pobudzał, ale również zachwycał smakiem. Kawa lavazza rossa ma nieco słodki, czekoladowy posmak, który zawdzięcza afrykańskiej robuście. Brazylijska arabika pogłębia smak takiej mieszanki oraz czyni picie tego naparu niezwykle przyjemnym doznaniem. Zanim zdecydujemy się na zakup tej mieszanki, powinniśmy się zastanowić nad tym, w jaki sposób będziemy ją parzyć. Duże znaczenie ma bowiem to, jak grubo zmielone będą ziarna. Jeżeli mamy własny młynek, najlepiej jest postawić na kawę ziarnistą, której stopień zmielenia będziemy mogli dostosować do swoich potrzeb. Wygodnym rozwiązaniem jest zakup kawy mielonej. Sprawdzi się ona zarówno do tradycyjnego parzenia, jak również do ekspresów czy kawiarki. Niezależnie od tego, w jaki sposób zdecydujemy się zaparzyć tę kawę, otrzymamy niezwykły napar, który z pewnością zachwyci nasze podniebienie. Poza tym będzie on działał pobudzająco dzięki wysokiej zawartości kofeiny. Warto o tym pamiętać, aby nie sięgać po taką kawę zbyt późno – najlepiej sprawdzi się ona na przykład rano czy wczesnym popołudniem.

Ciekawa mieszanka ziaren daje nam wiele możliwości. Możemy sobie przygotować aromatyczny napar na różne sposoby. Niektórzy uwielbiają czarną kawę, która już swoim smakiem może pobudzać. Dla innych najprzyjemniejsze jest picie kawy z dodatkiem mleka oraz cukru. Latem świetnym sposobem na ochłodę jest kawa mrożona, która może być również rewelacyjnym deserem. Niezależnie od tego, co chcemy przygotować, powinniśmy stawiać na mieszanki wysokiej jakości, które charakteryzują się wspaniałym aromatem. Już sam zapach parzonej kawy będzie nam poprawiał nastrój.