Kompleksowa obsługa hal namiotowych

Coraz większa liczba przedsiębiorców przekonuje się, jak korzystna pod względem ekonomicznym i praktycznym jest inwestycja w hale namiotowe. Stalowe lub aluminiowe konstrukcje pokryte PCV coraz częściej zastępują tradycyjne budynki przemysłowe. Z chęcią też są wykorzystywane w branży rolniczej, sportowej oraz rozrywkowej. Wiele możliwości zastosowań, przystępna cena, a także stosunkowo krótki czas potrzebny na realizację inwestycji sprawiają, że hale namiotowe to obiekty, które coraz częściej możemy zauważyć w naszej przestrzeni.

Hale namiotowe od A do Z

produkcja hal namiotowychJak już wspominaliśmy hale namiotowe znajdują obecnie zastosowanie w bardzo szerokim spektrum działalności, zaczynając od przemysłu, poprzez rolnictwo, aż po sport i branżę rozrywkową. Namioty różnią się między sobą rodzajem konstrukcji, typem pokrycia, a także designem i kolorystyką. Niezależnie od rodzaju produkcja hal namiotowych obejmuje kilka niezmiennych etapów. Pierwszy stanowi projekt. Tutaj klient ma możliwość skorzystania z gotowej, standardowej propozycji. Dla inwestorów o bardziej indywidualnych potrzebach producent zazwyczaj przygotowuje oryginalny projekt. Każdy przedsiębiorca lub rolnik ma możliwość dostosowania namiotu do wielkości działki, na której ma stanąć. Może również zdecydować o rodzaju konstrukcji, np. aluminium, stal, typie poszycia: PCV, fasada szklana, blacha trapezowa, płyta warstwowa, a także kształcie namiotu np. hala łukowa lub o dwuspadowym zadaszeniu. Po zatwierdzeniu projektu następuje etap produkcji, który w większości przypadków odbywa się za pośrednictwem nowoczesnego parku maszynowego. Dzięki temu uzyskuje się trwałe, odporne na zmienne warunki atmosferyczne produkty, z których można korzystać przez cały rok. Zazwyczaj na realizację projektu czeka się od kilku tygodni do około 2 miesięcy. Następnie przychodzi czas na montaż hali namiotowej. Składanie konstrukcji powinno być przeprowadzane przez specjalistów oraz z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa, tak jak w przypadku budowy klasycznego budynku.

W zależności od tego, czy inwestor zdecydował się na wiatę sezonową czy całoroczną, musi dopełnić formalności. Hale namiotowe, które z założenia mają stać w jednym miejscu dłużej niż 180 dni wymagają pozwolenia na budowę. Natomiast namiot sezonowy, który zostanie zdemontowany przed upływem 180 dni wymaga jedynie zgłoszenia w odpowiednim urzędzie. Z zasadami składania dokumentów warto zapoznać się już na etapie projektu, aby nie przedłużać całego procesu, szczególnie jeśli zależy nam na czasie.