Koszt pomalowania motocykla

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że malowania motocykla to bardzo popularny i kosztowny zabieg w lakiernictwie. Większość osób uważa, że zmiana kolory karoserii dotyczy tylko samochody. Nic bardziej mylnego. Każdy pojazd można designersko odnowić w wybrany przez nas sposób.

Komu zlecić malowanie motocykla?

profesjonalne lakierowanie motocykliWydawać by się mogło, że nie potrzeba wielkiej filozofii po trwałego zmienienia koloru lakieru na motocyklu. W końcu to tylko nałożenie specjalnej farby dzięki specjalistycznej maszynie i odczekanie do wyschnięciach. Jeżeli ktoś nie wie, że profesjonalne lakierowanie motocykli to bardzo żmudna i ciężka praca, może się o tym przekonać czytając ile czasu i pracy trzeba poświęcić jednemu pojazdowi. Po odstawieniu przez klienta motoru lakiernik zabiera się za zdarcie lakieru z każdego elementu. Tylko w ten sposób można odpowiednio przygotować pojazd do odpowiedniego nałożenia farby. Wiele osób boi się, że lakier odejdzie lub że w ogóle się nie przyklei, więc nie można pozwolić sobie na pracę z nieodpowiednim sprzętem. Wszystko to ma wpływ na końcową cenę. Najtaniej wychodzi pomalowanie błotnika przedniego i pługa. Za te dwa elementy można zapłacić mniej niż dwieście złotych. Od dwustu złotych zaczynają się ceny za pomalowanie tylnego błotnika oraz jednej strony dużej i pełnej owiewki. Za zadupek, małą owiewkę i zbiornik paliwa lakiernicy liczą sobie nawet ponad trzysta złotych za jeden element. To wszystko orientacyjne ceny, które dotyczą malowania na jeden kolor. Co jeżeli właściciel motocykla postanowi położyć na swój pojazd kilka kolorów? Wtedy cena usługi szybuje w górę i tak najtańsze elementy (pług i błotnik przedni) kosztują już około dwustu złotych. Reszta elementów również ma pięćdziesięciozłotową lub stu złotową podwyżkę, z czego najdrożej wychodzi pomalowanie zbiornika paliwa – na nowy, wielokolorowy bak trzeba przeznaczyć nawet prawie pięćset złotych. Prawdziwi fani wyścigówek chcą, by ich motocykle były, nie tylko pomalowane na nowe kolory, ale również przyozdobione na grafiką. Najczęściej kładzie się wzór na owiewkę, błotnik lub zbiornik paliwa. Tutaj ceny nie są aż tak duże, ale wszystko i tak zależy od lakiernika. Prezentowane ceny mają za zadanie pokazania z jakimi kosztami trzeba się zmierzyć chcąc mieć profesjonalnie pomalowaną wyścigówkę.

I tak każdy specjalista indywidualnie podchodzi do swojego zawodu, dlatego cenniki się różnią. Ważne żeby mieć sprawdzonego fachowca, które wie jak odpowiednio przygotować pojazd i go należycie pomalować. Jeżeli ktoś nie zna dobrego lakiernika może czas, by poszukał go przez Internet.