Kraty rolowane dla każdego

Każdemu właścicielowi nieruchomości, zależy na ochronie zamieszkujących ją osób przed intruzami. Kiedy nieruchomość jest obiektem handlowym lub lokalem usługowym, ta ochrona powinna być jeszcze większa, ponieważ  znajdują się w niej towary i sprzęt warte duże pieniądze. W Polsce za najlepszą formę obrony dobytku uważa się, korzystanie z usług firm ochroniarskich, jednak nie każdego stać na comiesięczne opłacanie dodatkowego pracownika.

Krata, która zapewni bezpieczeństwo

nowoczesna krata rolowanaDużo tańszym rozwiązaniem jest zamontowanie alarmu, który w razie próby włamania zaalarmuje okolicznych mieszkańców i odstraszy napastników. Co jednak zrobić w sytuacji, kiedy obiekt handlowy lub lokal usługowy znajdują się w zamkniętym centrum handlowym lub w dzielnicy gdzie większość budynków to lokale o podobnym przeznaczeniu i nie ma komu zareagować na dźwięk alarmu? Wtedy najlepszym rozwiązaniem może być zamontowanie kraty rolowanej. W większości lokali dobrze sprawdzą się kraty wykonane z lekkiego aluminium. Tam, gdzie potrzebna jest większa ochrona, na przykład w magazynach, warto wybrać kratę z mocniejszej stali, która będzie o wiele bardziej wytrzymała. Kraty rolowane nawijają się na wał o wysokości około 3,5 cm, który jest montowany tuz nad wejściem. Dzięki temu kraty nie zmniejszają światła otworu wejścia, ani nie zajmują powierzchni po jego bokach. W zależności od potrzeb i intensywności częstotliwości otwierania i zamykania kraty, należy wybrać kratę o napędzie mocniejszym, bocznym lub słabszym, centralnym. Każda nowoczesna krata rolowana jest wyposażona w fotokomórkę, która podnosi kratę w przypadku wykrycia przedmiotu tuż pod nią lub w hamulec bezpieczeństwa, który zatrzyma kratę, kiedy ta dotknie przeszkody. Kraty zamykane są na zamki ryglowane, które można otworzyć tylko z wewnątrz budynku. Jeśli ktoś potrzebuje dodatkowego zabezpieczenia, powinien wybrać model z czytnikiem kart dostępu lub z klawiaturą, na której można ustawić kod składający się nawet z dziewięciu cyfr. Wielu producentów oferuje usługę montażu oraz serwisowania. Wtedy właściciel lokalu nie musi pamiętać o zamówieniu serwisu, serwisanci zjawią się sami, kiedy będzie taka potrzeba.

Krata rolowana może spełniać też funkcję dekoracyjną. Kraty perforowane, zapewniające swobodny przepływ powietrza, występują w wielu ciekawych wzorach. Kratę można też zamówić w dowolnym kolorze, na przykład odpowiadającym całej kolorystyce naszej firmy. Wybierając kartę warto też sprawdzić czy posiada odpowiednie atesty, zapewniające o jakości i klasę odporności na włamanie.