Nowczesne szafki do szatni pracowniczych

Rozbudowa zakładu i rozszerzenie procesów produkcyjnych wymagało powiększenie załogi niemal dwukrotnie. Już sama ilość pracowników, mających zająć nowe miejsca wymagała wyznaczenia większej ilości powierzchni, oddanej do ich użytku, zwłaszcza szatni, gdzie mogliby nie tylko bezpiecznie, ale również komfortowo przechowywać ubrania i rzeczy osobiste w trakcie pracy. Stare szatnie jednak nie należały do szczególnie dobrze wyposażonych, więc postanowiliśmy jednocześnie je ulepszyć i stworzyć nowe miejsca dla pracowników.

Wygodne szafki pracownicze

szafki ubraniowe BHPDotychczasowo stosowane na zakładzie szafki były ciasne i niewygodne, a ich stan pozostawiał wiele do życzenia. Wielokrotnie spotykaliśmy się z wnioskami o ich wymianę na nowsze i lepsze odmiany, mające nie tylko większą pojemność ale również znacznie bardziej komfortowy układ wnętrza. Na nowe wyposażenie szatni pracowniczych wybraliśmy więc bardzo rekomendowane szafki ubraniowe BHP o zwiększonej pojemności, coraz częściej zastępujące stare, niewygodne modele które służyły bez przerwy od lat. Jedna szafka tego typu była dwukrotnie szersza od starego modelu, zapewniając pracownikom dostatecznie dużo miejsca by wygodnie przechowywać ubrania w trakcie pracy. Wnętrze podzielone było również na przegrody, służące do składowania obuwia, oraz drobnych przedmiotów osobistych, oraz jedną zamykaną na klucz, posiadany tylko przez pracownika przydzielonego do szafki, które miała za zadanie służyć jako miejsce przechowywania przedmiotów o dużej wartości, portfeli czy dokumentów. Niemal od razu zostały one uznane za bardzo komfortowy element wyposażenia, zwłaszcza ze względu na umieszczenie przegród ubraniowych, umożliwiające osobne składowanie ubrania roboczego i codziennego, bez ryzyka zabrudzenia czy uszkodzenia tego drugiego poprzez kontakt z substancjami używanymi w procesach produkcyjnych, osadzającymi się na odzieży ochronnej. Pojemność przegród, natomiast, znacznie ułatwiała przechowywanie odzieży zimowej.

W przeciwieństwie do poprzednich modeli szafek pracowniczych wykonywanych w całości z cienkiej stali lub aluminium, nowe modele w całości tworzono z tworzyw sztucznych, odpornych na większość substancji używanych w trakcie pracy zakładu. Nie były one więc podatne na rdzewienie czy korozję, ale również należały do bardzo odpornych na uszkodzenia mechaniczne. Materiały zastosowane do ich konstrukcji były również o wiele lżejsze, ułatwiając nie tylko transport samych szafek ale również ich montaż i ewentualną relokację w razie potrzeby.