Odpocząć i zwiedzić Barcelonę

Ciepło, plaża, sporo ciekawych miejsc do zwiedzania, a przy okazji sportowe emocje. Barcelona ma wiele do zaoferowania turystom i sportowym kibicom. To miejsce, w którym na pewno trudno się nudzić. To również kierunek, w którym łatwo się udać, dlatego że jest mnóstwo połączeń lotniczych ze stolicą Katalonii. Nawet krótki, kilkudniowy wypad do Barcelony może się okazać wspaniałym pomysłem na spędzenie czasu.

Łatwy dojazd z lotniska do centrum Barcelony

barcelona transfer z lotniskaDecydując się na wyjazd do Barcelony na wakacje czy tylko na weekend, warto dobrze się przygotować. Ze wspomnianymi już lotami nie ma kłopotu. Jest ich mnóstwo z różnych lokalizacji, zarówno tanimi liniami, jak i pozostałymi. Samoloty kierują się na różne lotniska, w Barcelonie albo jej okolicach. Oczywiście na miejscu trzeba zadbać o dojazd do centrum miasta. Na szczęście nie ma z tym kłopotu. Jeśli więc celem waszego wyjazdu jest barcelona transfer z lotniska jest wyjątkowo łatwy. Można to zrobić taksówką, która będzie na pewno szybka, a i „złapać” ją raczej powinno się udać dość ekspresowo. Poza tym do dyspozycji są autobusy kursujące na trasie terminal – centrum Barcelony. Jeśli od razu zdecydujecie się na bilet w obie strony, zapłacie mniej. Jest jeszcze możliwość skorzystania z pociągu, a nawet metra. Godziny kursowania tych środków transportu są zróżnicowane, najczęściej pokrywają się z godzinami przylotu samolotów. Bilety można kupić na miejscu, w automatach albo u kierowcy. Jest też możliwość zaopatrzenia się w nie za pośrednictwem Internetu. Tak więc sposobów na dotarcie do centrum Barcelony z lotniska jest mnóstwo, zdarzają się nawet przewoźnicy, którzy dowiozą pasażerów pod wskazany adres. Oczywiście, organizując wyjazd do Barcelony koniecznie trzeba zadbać o noclegi. W stolicy Katalonii baza hotelowa jest bardzo szeroka. Każdy więc powinien znaleźć coś dla siebie. Są mniejsze pokoje i większe apartamenty, zlokalizowane bliżej centrum, jak również oddalone od miejsc, gdzie gromadzą się największe tłumy.

Rezerwacji hotelu także zazwyczaj dokonuje się za pośrednictwem Internetu. Na miejsce można na przykład dotrzeć metrem. A potem pozostaje już tylko zwiedzanie i korzystanie z wielu innych atrakcji miasta. Spacer po Las Ramblas, może kawa przy jakimś placu, a na koniec warto jeszcze zajrzeć na plażę lub pospacerować po nadmorskim bulwarze. Piękne widoki gwarantowane. Oczywiście atrakcji w Barcelonie jest dużo więcej, dla kibiców piłkarskich punktem obowiązkowym będzie z pewnością stadion Camp Nou. Być może uda się zdobyć bilet na mecz, a wtedy emocji nie zabraknie.