Poduszki sposobem na płaską główkę u niemowląt

Częstą przyczyną niepokoju rodziców jest spłaszczona główka u noworodka. Dziecko rodzi się z miękką i elastyczną główką, gdyż jest to niezbędne, by mogło przejść przez kanał rodny bez uszkodzeń i złamań kości czaszki. Mózg malucha nie jest w pełni rozwinięty, w pierwszym roku dochodzi do jego intensywnego wzrostu. Jest to możliwe tylko dzięki temu, iż czaszka pozostaje miękka i elastyczna. Spłaszczenie główki u niemowląt jest deformacją kości czaszki, która polega na ich asymetrycznym spłaszczeniu. Rodzice mogą wówczas zauważyć, że główka jest spłaszczona z tyłu lub z boku.

Poduszki skutecznie eliminują problem płaskiej główki niemowląt

płaska główka u niemowlaka poduszkiProblem ten często pojawia się u maluchów, które śpią w jednej pozycji lub mają problem z mięśniami szyi. Zjawisko to jest dość powszechne, w większości przypadków ustępuje samoistnie. Można wyróżnić kilka typów spłaszczenia główki, jak plagiocefalia. Polega ona na tym, iż główka jest spłaszczona z jednej strony, przypomina równoległobok. Z kolei brachycefalia charakteryzuje się spuszczeniem tylnej części główki. Dolichocefalia objawia się wąską i spłaszczoną z obu stron główką, w której kości czaszki są wyraźnie wydłużone. Niezwykle pomocne w takich sytuacjach są produkty, które skutecznie eliminują problem, jakim jest płaska główka u niemowlaka Poduszki są specjalistycznymi wyrobami medycznymi, które zmniejszają nacisk punktowy głowy dziecka. Dzięki temu równomiernie rozkłada się na całą powierzchnię. Zadaniem takiej poduszki jest przywrócenie prawidłowego kształtu główki w przypadku, kiedy doszło do deformacji. Wysokiej jakości produkty są bezpieczne i zdrowe, a jednocześnie komfortowe dla malucha. Wykonane są w oparciu o nowoczesne technologie, dzięki czemu spełniają swoje przeznaczenie w odpowiedni sposób. Produkt pomaga maluchom, których problemem jest spłaszczenie ułożenie główki, a także zapobiega powstawaniu tego problemu.

Rodzice, którzy obserwują u swojej pociechy nieprawidłowy kształt główki powinni zachować spokój, odwiedzić specjalistę, by skutecznie zaradził tego typu problemom. Niezwykle pomocne okazują się poduszki, które nie tylko zapobiegają deformacjom, ale także redukują zniekształcenia, które już się pojawiły. Właściwie wyprofilowany produkt posiada specjalne wgłębienie, dzięki czemu utrzymuje główkę w odpowiedniej pozycji, a także niweluje stały nacisk, który wywołany jest na jedną ze stron. Rozkłada go równomiernie, umożliwia łatwe poruszanie głową i szyją, a jednocześnie redukuje asymetrię mięśni. Dzięki temu produktowi maluch może spać zdrowo i spokojnie.