Poszukiwania obrusów hotelowych

Od wielu lat prowadzę mały hotel nad samym morzem. Ponieważ w ostatnim czasie konkurencja wzrosła dużo bardziej niż przed kilkoma laty, postanowiłam rozszerzyć zakres moich usług. Zauważyłam, że wiele osób pyta mnie o możliwość zamówienia śniadania czy obiadu w hotelu. Uznałam, że dobrze będzie zorganizować na parterze hotelu jakąś małą restaurację, tak żeby goście mieli możliwość wykupienia opcji noclegu ze śniadaniem. Kuchnia w hotelu i tak była, zakupiłam stoły i krzesła, pozostało mi wybrać obrusy, jako element wykończenia.

Jakie obrusy najlepsze do hotelu?

obrus do hoteluMusiałam zakupić jakieś dobre obrusy, które posłużą mi przez długie lata i będą łatwe w utrzymaniu czystości. Uważam, że obrus do hotelu musi być przede wszystko wygodny zarówno dla gości, jak i dla obsługi hotelowej restauracji. Zaczęłam szukać odpowiedniego obrusu dla mnie. Znalazłam kilka interesujących mnie modeli. Ostatecznie, zdecydowałam się na obrusy wykonane z plamoodpornego materiału. Takie obrusy są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Mniejsze zabrudzenia można zmyć od razu na stole, a przy większych plamach lub zwyczajnym odświeżeniu materiału nie trzeba stosować żadnego specjalnego prania. Wybrałam krótkie obrusy, zakrywające tylko blat i kilka centymetrów poniżej niego. Dzięki temu nie będą się one plątać ludziom siedzącym przy stole między nogami. Wybrałam obrusy w klasycznym białym kolorze, z delikatnym haftowanym wzorkiem. Było one klasyczne i eleganckie zarazem. Dokładnie takie jaki miał być profil mojej restauracji hotelowej. Wybrałam obrusy z poliestru, który nie wymagał prasowania. Po praniu wystarczyło je odpowiednio rozwieść do wyschnięcia. To było duże ułatwienia pracy. Zdecydowałam się zakupić odpowiednią ilość obrusów. Już kilka dni później otrzymałam przesyłkę z zamówionymi tekstyliami. Obrusy od razu mi się spodobały. Były delikatne i miękkie w dotyku. Dzięki haftowanemu wzorkowi obrusy nie były śliskie, nie przesuwały się na stole, a talerze postawione na nich były stabilne.

Dodatkową ich zaletą był fakt, że świetnie nadawały się do tego, aby położyć na nich bieżnik lub podkładki pod talerze. Ich używanie było bardzo praktyczne i bardzo wygodne. Obrusy były łatwe w utrzymaniu czystości. Dzięki nim moja hotelowa restauracja nabrała klasy i elegancji. Obrusy spodobały się także gościom, którzy bardzo zachwalali wygląd restauracji i bardzo chętnie wykupowali opcje noclegu ze śniadaniem. W dodatku udało mi się dostać te tekstylia w bardzo niskiej cenie. Obrusy są trwałe i wytrzymałe i służą mi już dłuższy czas.