Praktyczne okna antywłamaniowe

Okna antywłamaniowe są podzielone pod względem odporności na włamanie na sześć klas. Każda klasa okien określa czas potrzebny włamywaczowi na wtargnięcie do środka. Przed ich zakupem warto zapoznać się z poszczególnymi klasami, aby dowiedzieć się na ich temat więcej.

Podział na klasy okien antywłamaniowych

okna antywłamaniowe gdańskPrzed decyzją o zakupie okien antywłamaniowych warto dowiedzieć się o nich troszkę więcej. Otóż, złodzieja powstrzymamy, jeżeli zainwestujemy w okna antywłamaniowe od klasy  WK-3 wzwyż. Wówczas włamywacz musi być doświadczony, operować łomem bądź wiertarką, a w klasach WK-5 i WK-6 także wyrzynarką i szlifierką kątową, a nadal pomimo fachowego wyposażenia, okno nie podda się przez 5-20 minut. Bez wątpienia okna antywłamaniowe gdańsk jest miejscem, które ma nam najwięcej do zaoferowania, produkuje się tam okna o najwyższej jakości. Posiadają  one antywłamaniową szybę P4, klamkę z kluczem i rozetką antyprzewierceniową oraz okucia ze specjalnymi czopami i zaczepami antywyważeniowymi. Są również zamontowane zgodnie z wytycznymi normy EN 1627-30. W wyniku tego niemożliwe jest włamanie się bez profesjonalnego sprzętu. Włamywacz wprawdzie zniszczy okno, ale nie dostanie się do środka, a więc nie naruszy strefy prywatności mieszkańców domu. Z reguły najważniejsze dla nas jest bezpieczeństwo naszego domu. W obecnych czasach nie wystarczy go jedynie wybudować. Dobrze jest zainwestować w bezpieczeństwo oraz przyszłość naszego domu. Obecnie standardowe okna nie dają nam takiej ochrony, jak antywłamaniowe. Co prawda, zapłacimy za nie więcej, ale z pewnością jest to inwestycja, która nam się opłaci. Warto kupować okna najwyższej klasy, ponieważ głównie one dają nam niezbędną ochronę przed włamywaczami. Zazwyczaj zamontowane w oknach zabezpieczenia są tak trudne do przełamania, że złodziej nawet nie spróbuje ich zniszczyć, zajęłoby mu to zbyt dużo czasu i zrobiłby przy tym zbyt wiele hałasu. Właściciele domów jednorodzinnych oraz mieszkań parterowych z balkonami powinni zwrócić na nie szczególną uwagę.

Kiedy budujemy  własny dom lub zabezpieczamy  swoje mieszkanie, myślimy o wielu elementach, ale przede wszystkim staramy się go należycie zabezpieczyć przed złodziejami, czyli zapewnić mu właściwą ochronę antywłamaniową. W tym celu montujemy odpowiedniej jakości drzwi, które posiadają wysoką klasę ochrony antywłamaniowej, w przypadku domków jednorodzinnych montujemy systemy alarmowe, ale także poszukujemy odpowiednio zabezpieczonych okien, które powszechnie nazywa się oknami antywłamaniowymi.