Profesjonalne narzędzia podologiczne

 

Z całą pewnością dzisiejsza kosmetyka i podologia mogą odnosić sukcesy w swoich usługach dzięki takim narzędziom jak cążki, szczypce, cęgi oraz nożyczki. Jednakże istnieje jeden warunek – narzędzia te muszą charakteryzować się najlepszą jakością. Bez tego każdy zabieg stałby się niepowodzeniem. Dzisiejszy rynek proponuje nieskończoną ilość kształtów oraz rodzajów narzędzi. Aby dokonać dobrego wyboru, należy podczas zakupu zwrócić uwagę na pewne ważne aspekty.

Jakie narzędzia podologiczne wybrać?

profesjonalne cążki podologiczneProfesjonalne cążki podologiczne należy kupować tylko w wyspecjalizowanych sklepach. Ogólnodostępne sklepy i markety nie zapewniają najwyższej jakości tych narzędzi. Ma to związek z ogromnymi zamówieniami hurtowymi, gdzie przy masowej produkcji za mniejsze pieniądze dochodzi do pośpiechu, a z tym do generowania błędów wykonawczych i technologicznych. Ważną kwestią jest także jakość stali. Zbyt miękka stal ulega szybkiemu stępieniu oraz cechuje się podatnością na zniekształcenia. Warto zwrócić uwagę na certyfikat dopuszczenia na rynek europejski. Zazwyczaj znajduje się on bezpośrednio na cążkach lub nożyczkach. Sprzedawca powinien posiadać informację na temat certyfikatów ISO, odnoszący się do jakości wykorzystanej stali oraz technologii wykonania. Ponadto należy przyjrzeć się grawerom na narzędziach – musi znajdować się tam logo lub nazwa firmy, która odpowiada za parametry narzędzia. Co więcej, dodatkowe informacje można uzyskać u sprzedawcy. Jeżeli jest to wyspecjalizowany sklep z ukierunkowaną sprzedażą, bez problemu otrzymamy rzetelny opis, a nawet serwis. Przed zakupem warto także sprawdzić funkcjonalność cążek. Przede wszystkim narzędzie musi poruszać się lekko, by nie sprawiać problemu podczas zabiegu. Bardzo ważną rzeczą jest to, żeby ostrze na czubku schodziło się idealnie do siebie, a szpic nie był dłuższy jeden od drugiego. Co więcej, ostrze nie powinno być zbyt płaskie i cienkie, a szlif musi posiadać tzw. profil. Aby cążki służyły nam jak najdłużej, należy używać narzędzi wyłącznie zgodnie z ich przeznaczeniem. Sposób przechowywania także jest kluczowy. Wskazane jest trzymanie cążek w suchym miejscu w osobnym opakowaniu, albowiem wzajemne stykanie się narzędzi może przynieść negatywne skutki.

Wybór odpowiednich narzędzi do pracy to podstawa wykonania dobrej jakościowo usługi w branży kosmetycznej oraz podologicznej. Profesjonalne narzędzie to inwestycja, która z pewnością powinna się zwrócić. Gabinet staje się specjalistycznym miejsce, a sam specjalista ułatwia sobie wykonywanie pracy. Tak więc wyboru narzędzi powinno dokonać się mądrze i świadomie.