Sprawdzony transport motocykli za granicę

Międzynarodowe pokazy były świetną okazją na poznanie kolegów zza granicy, wymianę doświadczeń z drogi i spędzenie czasu w gronie osób o podobnych zainteresowaniach. Na takich wyjazdach mogliśmy też podłapać nowy styl jazdy czy też sposób na malowanie maszyn, choć oprócz wszystkich plusów, wyjazdy za granicę miały jeden zasadniczy minus, którym był czas dojazdu na miejsce. Trasa nieraz zajmowała nam i cały tydzień, zwłaszcza do Anglii, gdzie często uczestniczyliśmy w pokazach. Mało tego, niektóre z naszych maszyn nie posiadały pozwoleń drogowych za granicą ze względu na zbyt wysokie parametry.

Międzynarodowy przewóz motocykli pokazowych

niedrogi transport motocykli z anglii do polskiDługa trasa i mnóstwo problemów w końcu zmusiło nas do znalezienia alternatywy, a mianowicie do przewozu motocykli za pomocą lawety, lub wynajęcia firmy transportowej. Samodzielny transport w naszym przypadku odpadał, gdyż nie mieliśmy samochodu by móc załadować na niego maszyny, a koszt takowego byłby zdecydowanie za dużą inwestycją, zwłaszcza takiego który miałby przewozić blisko trzydzieści maszyn. pozostawało nam więc wynajęcie firmy przewozowej, choć niewiele takowych w naszej okolicy zajmowało się transportem międzynarodowym, a jeszcze mniej prowadziło przewóz motocykli. Okazało się jednak, iż zaprzyjaźniona ekipa z północy kraju od jakiegoś czasu korzysta z usług przewoźnika oferującego niedrogi transport motocykli z Anglii do Polski drogą morską. Był to o tyle wygodny sposób transportu iż maszyny były lepiej zabezpieczone przed uszkodzeniami w drodze, a sam przewóz trwał o wiele krócej niż transport lądowy. Był również o wiele pewniejszy, gdyż wypadki na morzu zdarzały się znacznie rzadziej niż na drodze. Oczywiście koszty takiego transportu, zwłaszcza że był to przewóz międzynarodowy, przekraczały ceny krajowego transportu lądowego, czy nawet międzynarodowego, aczkolwiek w wysokiej cenie były zawarte również ubezpieczenia dla maszyn od wszelkich uszkodzeń i wypadków podczas przewozu, jak również na wypadek opóźnień, mogących wpłynąć na uczestnictwo w pokazach i zawodach.

Zachęceni dobrymi opiniami, wystawionymi przez kolegów z innych drużyn, wypróbowaliśmy usługi owej firmy i od razu byliśmy niezwykle zadowoleni z szybkości i bezpieczeństwa przewożonych maszyn. Kilkakrotnie zdarzało się iż dostarczenie maszyn na miejsce zbiegało się z czasem przylotu samolotu, którym zaczęliśmy podróżować za granicę, tak że mogliśmy od razu przesiąść się na maszyny i udawać się prosto na miejsce pokazów bez najmniejszych opóźnień.