Wszystkie wytrzymałe akcesoria do bram podwieszanych

Systemy podwieszane ułatwiają montaż takich elementów jak przesuwne bramy czy drzwi. Główną ich zaletą jest możliwość samodzielnego złożenia całej konstrukcji. Nie jest potrzebne żadne specjalistyczne przeszkolenie. Łatwy montaż obniża koszty samej inwestycji. Wszystkie niezbędne informacje można uzyskać podczas zakupu poszczególnych jednostek konstrukcyjnych.

Wytrzymałe akcesoria do instalacji bramy podwieszanej

wytrzymałe akcesoria do bram podwieszanychBudowa drzwi i bram podwieszanych wymaga użycia specjalnych systemów podwieszanych. Wykorzystuje się je także do okuć konstrukcyjnych do drzwi i bram harmonijkowych czy przemysłowych przenośników służących do transportu, na przykład linie malarskie, spożywcze oraz produkcyjne. Wytrzymałe akcesoria do bram podwieszanych zazwyczaj wykonane są ze stali, która jest galwanizowana elektrycznie. Najczęściej wymienianymi elementami służącymi do budowy bram podwieszanych są szyny i rolki. Szyny występują w kilku wariantach, między innymi można je zakupić o różnej długości w zależności od indywidualnych preferencji klientów lecz pasujące do nich kółka są w rozmiarach 24 mm, 42 mm oraz 55 mm. Ważne jest, aby zwrócić na to uwagę kompletując wszystkie akcesoria do bram powieszanych. Szyny są ocynkowane – co znacznie podnosi ich wytrzymałość. Rolki jako kolejny składnik służący do montażu systemu podwieszanego w bramach różnią się między sobą rodzajem łożyska. Może być ono zbudowane z dwóch kół bądź z czterech (zgodnie z konstrukcją nazywane jest łożyskiem kulkowym). Rolki również są ocynkowane co bardzo podnosi ich jakość wykonania i żywotność. Innymi częściami montażowymi bram podwieszanych są wsporniki przykręcane do ściany, uchwyt szyny przykręcany bądź wpuszczany oraz łącznik do profili. Połączenie wsporników z szyną następuje w procesie spawania lub połączenie z uchwytem przy użyciu śrub. Wsporniki są na tyle uniwersalne, że pasują do wszystkich uchwytów. Uchwyt szyny jest łatwy w montażu, gdyż przykręca się go bezpośrednio do sufitu. Producenci dają możliwość zakupu dodatkowych akcesoriów do bram podwieszanych. Mogą to być między innymi stopery gumowe, które ograniczają ruch rolek kołowych w szynie.

Dzięki zastosowaniu modułowej konstrukcji bram podwieszanych zwiększona została możliwość dopasowania systemu podwieszanego do indywidualnych zamówień, potrzeb czy wymagań klientów. Zwiększenie wytrzymałości na korozję zostało osiągnięte poprzez zastosowanie ocynkowania poszczególnych akcesoriów (użycie specjalnej powłoki antykorozyjnej) oraz wykonania ich ze stali nierdzewnej.