Wynajem namiotu weselnego na Podkarpaciu

Jeszcze kilkadziesiąt czy kilkanaście lat temu czas pomiędzy zaręczynami, a ślubem nie był dłuższy niż kilka miesięcy. Wesela odbywały się w remizach strażackich albo na podwórku przy domu panny młodej lub rzadziej, pana młodego. Najważniejsza była obecność rodziny i dobra zabawa, a nie jakość sali i jej wystrój. Czasu się jednak zmieniły. Remizy nie są uważane za odpowiednie miejsca na tak wyjątkowy dzień, a podwórka stały się nagle zbyt małe w stosunku do liczby zapraszanych gości. W efekcie na salę trzeba czekać.

Namioty weselne w województwie podkarpackim

wynajem namiotów weselnych podkarpacieDziś na wymarzoną salę weselną nie rzadko trzeba czekać dwa, czy nawet trzy lata, dlatego coraz więcej osób po prostu rezygnuje z wyprawiania wesela. Poza czasem oczekiwania ważny jest też koszt wynajmu takiej sali, który często sięga dziesiątek tysięcy złotych. Z tego powodu popularność zdobywa alternatywne rozwiązanie w postaci namiotów wielkopowierzchniowych. Analizując potencjalne koszty za wynajem namiotów weselnych podkarpacie obok województwa podlaskiego i warmińsko – mazurskiego jest jednym z największych rynków dla firm oferujących tego typu rozwiązanie. Mała gęstość zaludnienia i uboga baza potencjalnych sal do organizacji wesela w tych województwach sprawia, że goście musieliby jechać wiele kilometrów z kościoła do sali. Wynajem takiego namiotu pozwala na organizację wesele szybciej, taniej i przede wszystkim bliżej dzięki czemu coraz więcej osób decyduje się na wyprawienie wesela właśnie w takim pomieszczeniu. Oczywiście największe zyski firmy wynajmujące takie hale namiotowe notują w miesiącach letnich, ale droższe modele pozwalają też na wesele również w chłodniejszych miesiącach dzięki systemowi ogrzewania, chociaż nie ma co ukrywać, że pomocne są w tym przypadku łagodne zimy notowane ostatnio w Polsce. Namioty weselne wyposażone są w podłogę, dzięki czemu nie ma problemu z tańcami do białego rana, a dzięki dużemu wyborowi rozmiarów hal możemy w nich organizować imprezy nawet na 150 czy 200 gości weselnych. 

Firm oferujących wynajem namiotów weselnych jest coraz więcej. Ich oferta nie jest dedykowana jedynie osobom, które nie chcą czekać na termin w wymarzonej sali, ale także hotelom czy restauracjom, które chciałyby zwiększy pojemność posiadanych sal bankietowych. W hotelach często poprawiny wyprawiane są właśnie w namiotach, dzięki czemu restauracja jest dostępna dla gości hotelowych już następnego dnia po weselu. Namioty weselne są coraz bardziej komfortowe, a oferowana dzięki nim swoboda w dostosowaniu wielkości pomieszczenia do wielkości rodzin młodej pary sprawia, że coraz więcej par będzie decydowało się takie rozwiązanie problemów z dostępem do sal weselnych.