Wytrzymałe słupki do budynku firmy

 

Firma zawsze dbała o dobry wizerunek siedziby, dlatego specjalnie staraliśmy się, by podjazd i trawnik przed siedzibą były zawsze w idealnym stanie tak, by nie odstraszać potencjalnych klientów. Ustawiliśmy również zakaz parkowania na chodniku przy budynku firmowym, gdyż parkujące samochody zasłaniały totem reklamowy, i utrudniały klientom szybkie znalezienie firmy. Mimo stworzenia parkingu dla klientów i pracowników, często zdarzało się iż kierowcy nie zwracali uwagi na znaki, i zastawiali podjazd lub cały chodnik przy siedzibie lub nawet wjeżdżali na trawnik.

Słupki do odgrodzenia posesji

Słupki drogoweStało się to na tyle uciążliwe i wywoływało takie ilości skarg od pracowników próbujących bezskutecznie przemówić kierowcom do rozsądku, iż postanowiliśmy temu jakoś zaradzić. Pod uwagę braliśmy bardzo wiele różnych rozwiązań, ostatecznie postanawiając odgrodzić teren chodnika od drogi przy siedzibie firmy słupkami. Słupki drogowe nie były drogą inwestycją, a oferowały skuteczne i szybkie rozwiązanie problemu kierowców parkujących gdzie popadnie. Nawet najbardziej podstawowe słupki byłyby do tego celu jak najbardziej idealne, aczkolwiek chcieliśmy przy okazji zachować dobry wygląd przy siedzibie firmy. Wybrane przez nas słupki były masywne, odlane ze stali w ozdobnym kształcie, często spotykanym w domowych ogrodzeniach, i mogłyby śmiało służyć jako ogrodzenie do ogrodu w prywatnym domu, gdyby nie jaskrawe, białe i czerwone pasy, w jakie musiały być pomalowane. Były one solidnie wmurowane w krawężnik chodnika tak, by nawet mocne uderzenie samochodu jadącego z dużą szybkością nie było w stanie ich usunąć z miejsca. Całość prac udało się wykonać w ledwie dwa dni. Aby zapobiec wszelkim oryginalnym pomysłom, jakie czasem miewali kierowcy, słupki połączone były ze sobą wytrzymałym, stalowym łańcuchem, całkowicie uniemożliwiającym wjazd jakiegokolwiek pojazdu na chodnik czy dalszy teren posesji. Były one rozstawione w taki sposób, jednak, by prowadzić na parking dla klientów który otaczały z trzech stron aż do miejsca w którym kończył się teren posesji firmy.

Takim sposobem, mimo niewielkiego nakładu finansowego, problem samochodów zaparkowanych na firmowym terenie zniknął niemal natychmiast. Oczywiście, nie obyło się bez skarg klientów, przyzwyczajonych do możliwości zaparkowania samochodu na chodniku przed wejściem do budynku firmy, aczkolwiek wspominaliśmy, iż słupki odgradzają tylko miejsca nie przeznaczone do parkowania. Od tego czasu znów możemy być dumni z doskonałego wizerunku siedziby firmowej.