Zalety oświetlenia liniowego

W niektórych obiektach przed wyposażeniem są stawiane dodatkowe wymagania. Oprócz spełnienia bazowych funkcji często stanowi ono również element dekoracyjny, który jest niezmiernie istotny. Dotyczy to w szczególności obiektów, które mają być reprezentatywne dla ich właścicieli. Dobrym przykładem jest chociażby budynek biurowy, który odwiedzają goście z zewnątrz. W takich przestrzeniach należy zastosować rozwiązania, które zapewnią wymagane właściwości, a przy okazji będą cieszyły oko.

Wykorzystanie lamp liniowych w biurach

lampy linioweDuże pole manewru jest dostępne jeśli chodzi o oświetlenie. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, modeli oraz producentów opraw wszelkiego typu. Jeśli chodzi o źródła światła to przeważnie stosowane są w nich diody elektroluminescencyjne, które są bardzo oszczędne i trwałe. Niemniej jednak pozostaje kwestia wyboru wyglądu samej oprawy oraz jej konstrukcji. W przypadku dużych powierzchni takich jak chociażby korytarze czy przestrzenie otwarte bardzo często stosowane są lampy liniowe zapewniające równomierne rozchodzenie się światła. Lampy te mogą być montowane bezpośrednio na suficie lub do niego podwieszane przy pomocy specjalnych linek. W ten sposób projektant ma do wyboru różne możliwości, które w ostatecznym rozrachunku nadadzą wnętrzu charakteru. Często sama obudowa jest wykonana z materiałów premium takich jak chociażby chromowana stal czy szczotkowane aluminium co zapewnia bardzo dobry walor estetyczny. Podczas doboru odpowiedniej oprawy należy również zwrócić uwagę na parametry techniczne źródła światła. W niektórych lampach jest ono bowiem wbudowane w konstrukcję co sprawia, że późniejsza jego wymiana jest problematyczna oraz kosztowna. Jednymi z najważniejszych parametrów technicznych są między innymi: strumień świetlny, temperatura barwowa, moc czy trwałość godzinowa.

Te parametry pozwalają wstępnie dobrać interesujące rozwiązanie. Niemniej w celu dokonania ostatecznego wyboru pod uwagę należy wziąć również: współczynnik oddawania barw czy kąt świecenia. Warto wspomnieć, że lampy różnego typu można bez problemu zakupić zarówno w sklepach stacjonarnych jak i również przez Internet. Dzięki temu klient ma dostęp do różnych produktów, które są dostarczane na rynek przez zróżnicowane podmioty. Duża konkurencja wśród dostawców takiego asortymentu sprawia, że ceny regularnie się obniżają co jest niezwykle korzystne dla klienta końcowego. Dodatkowo często można liczyć na atrakcyjne rabaty, które są dostępne przy zakupie większej ilości opraw.