Detoks alkoholowy na najwyższym poziomie

W naszej kulturze picie alkoholu jest na porządku dziennym. Trudno wyobrazić sobie spotkanie towarzyskie, imprezę bez napojów wyskokowych. Niestety, w naszym kraju spożycie alkoholu na jednego mieszkańca wciąż wzrasta. Obecnie pod tym względem jesteśmy w europejskiej czołówce. Wiąże się to z pewnymi konsekwencjami, wzrasta bowiem liczba przypadków uzależnień od alkoholu.

Jak wygląda odtruwanie alkoholowe w Warszawie?

odtrucia alkoholowe warszawaNie ulega wątpliwości, ze nadużywanie alkoholu szkodzi naszemu zdrowiu. Oczywiście nie od razu będziemy odczuwać negatywne konsekwencje związane z piciem. Na początku zazwyczaj alkohol działa stymulująco i poprawia pewność siebie. Z tego też powodu duża część osób często sięga po napoje alkoholowe. W naszym kraju spożycie alkoholu wrasta, a wraz z nim liczba pacjentów na oddziałach detoksykacyjnych i na oddziałach leczenia uzależnień. Alkoholizm to poważny problem społeczny, którego w żadnym stopniu nie należy lekceważyć. W każdym przypadku niezbędne jest odpowiednie leczenie. Osoba uzależniona sama nie poradzi sobie z nałogiem. Choroba będzie się pogłębiać. W naszym kraju nie brakuje oddziałów szpitalnych, które zapewniają odtrucia alkoholowe Warszawa to dobre miejsce na szukanie specjalistycznej pomocy. Warszawskie oddziały detoksykacyjne cieszą się dobrą opinią wśród pacjentów i ich rodzin. Każdy, kto tylko zdecyduje się na przerwanie długotrwałego ciągu alkoholowego, powinien być pod stałą obserwacją lekarzy. Może dojść bowiem do nieprzyjemnych objawów abstynencyjnych. W skrajnym przypadku może dojść nawet do drgawek oraz epizodu psychotycznego. Odtruwanie alkoholowe polega w dużej mierze na wzmacnianiu wyniszczonego organizmu, podawaniu leków uspakajających i przeciwdrgawkowych. W pierwszych dniach abstynencji osoba uzależniona może odczuwać bardzo silny głód alkoholowy. Na to również są sprawdzone leki. Warto jednak podkreślić z całą mocą, ze sam detoks alkoholowy nie leczy uzależnienia. Jest jedynie elementem leczenia. Osoba uniezależniona od alkoholu znowu zacznie pić w nadmiarze, jeśli tylko nie podejmie specjalistycznego leczenia na oddziale odwykowym.

Detoks alkoholowy jest zwykle pierwszym etapem leczenia alkoholizmu. Niemniej jednak warto podkreślić z całą mocą, że samo odtruwanie nie wystarczy. Bez stosownej terapii osoba uzależniona od alkoholu po detoksie szybko wróci do dawnych nawyków. Pobyt na oddziale detoksykacyjnym wiąże się z zachowaniem całkowitej abstynencji. W tym czasie pacjent otrzymuje elektrolity, a jego stan zdrowia jest pod stałą kontrolą lekarzy specjalistów.