Fotowoltaika do każdego domu

Fotowoltaika odnosi się do technologii słonecznych, które są wbudowane w pierwotną strukturę lub materiały budynku. Panele słoneczne są uważane za fotowoltaikę przymocowaną do budynku ponieważ są one montowane z mocą wsteczną w budynkach i domach, a zatem nie są częścią oryginalnej przegródki budynku. Prawdziwe produkty, takie jak dach słoneczny i dachy słoneczne, a także produkty, które dopiero pojawią się, takie jak okna słoneczne, podlegają tej idei.

Pasywna technologia słoneczna

nowoczesna fotowoltaika z BydgoszczyEnergia słoneczna pasywna to koncepcja energii domowej, która opiera się na cieple słonecznym. W pasywnym domu słonecznym ciepło jest gromadzone, gdy słońce wpada przez okna wychodzące na południe i jest zatrzymywane w „masie termicznej” lub materiałach, które najlepiej magazynują ciepło (zwykle beton, cegła, kamień lub płytki). W przeciwieństwie do systemów paneli słonecznych, pasywne panele słoneczne nie dostarczają energii elektrycznej do domu – mogą raczej zmniejszyć zależność od systemu ogrzewania lub chłodzenia w celu utrzymania klimatu w domu, co pozwala na mniejsze zużycie energii. Słoneczne systemy ciepłej wody są równie istotne. Innym sposobem wykorzystania energii słonecznej w domu jest zainstalowanie słonecznego systemu ciepłej wody. Podobnie jak fotowoltaiczne instalacje słoneczne, konfiguracje ciepłej wody wykorzystują panele do przechwytywania energii słonecznej. Jednak słoneczne systemy ciepłej wody nie wykorzystują efektu fotowoltaicznego do produkcji energii elektrycznej. Raczej panele używane w tego typu konfiguracjach przechwytują słoneczną energię cieplną i wykorzystują ją do podgrzewania wody w Twoim domu. Ciepła woda słoneczna to świetny sposób na odejście od tradycyjnych systemów ogrzewania wody, które wykorzystują paliwa kopalne, takie jak gaz lub olej. Jakie korzyści zapewniają domy słoneczne? Bez względu na rodzaj zastosowanej technologii solarnej, możesz osiągnąć znaczące korzyści finansowe i środowiskowe. Systemy paneli słonecznych i konfiguracje mogą bezpośrednio obniżyć miesięczne rachunki za prąd. Dzisiejsza  nowoczesna fotowoltaika z Bydgoszczy jest coraz bardziej rozbudowywana.

Dzięki domowi zaprojektowanemu pod pasywną energię słoneczną, możesz zaoszczędzić pieniądze na klimatyzacji i ogrzewaniu, jednocześnie zapobiegając zanieczyszczaniu powietrza przez paliwa kopalne lub korzystanie z klimatyzacji. To samo dotyczy ciepłej wody wykorzystującej energię słoneczną – odchodząc od technologii grzewczych opartych na paliwach kopalnych, można zarówno zaoszczędzić pieniądze, jak i chronić środowisko naturalne.