Magazynowe wagi najazdowe

W wielu magazynach bardzo często trzeba ważyć rożnego rodzaju przesyłki i produkty. W zakładach produkcyjnych jest niewiele elementów, które mają małe gabaryty lub są bardzo lekkie. Właśnie dlatego korzystanie ze zwykłej wagi jest niemożliwe. W takich przypadkach, producenci oferują nowoczesne wagi najazdowe, które dostępne są w bardzo różnej wielkości. W zależności od tego jaki rodzaj towaru przechowujemy, możemy dobrać odpowiednie rozwiązanie. Podstawowy podział takich wag jest właśnie zależny od ich udźwigu.

Ważenie palet w magazynach

wagi najazdowe do magazynuFirmy, które zdecydowały się na zakup wagi najazdowej od polskiego producenta, są bardzo zadowolone z jej wykorzystania. Polskie firmy oferują bowiem bardzo szeroki asortyment rożnego rodzaju wag najazdowych zewnętrznych i wewnętrznych. Aby ważenie było jak najbardziej rzetelne, wszystkie urządzenia mają odpowiednio skalibrowany elektroniczny system pomiarowy, który bardzo dokładnie zważy dany produkt. Wagi najazdowe do magazynu wykonywane są z najwyższej jakości materiałów. Stal odporna na korozję i ścieranie sprawi, że waga podestu nie będzie ulegała zmianie i urządzenie będzie działało poprawnie. Wjazd wózkiem paletowym lub elektrycznym wózkiem jezdniowym na urządzenie jest bardzo proste i wygodne ze względu na niewielki kąt nachylenia rampy. Istnieją dwa podstawowe rodzaje wag najazdowych – z jedną lub dwoma rampami zjazdowymi. Wagi z jedną stroną przystosowaną do umieszczania na nich elementów doskonale sprawdzi się w magazynach, w których nie ma dużo miejsca na to, aby z takiej wagi korzystać. W bardzo prosty sposób możemy na niej umieścić pół palety, palety lub innego rodzaju opakowania, które stosunkowo mają niedużą wielkość. Producenci oferujący wagi najazdowe do magazynu z jedną rampą oferują urządzenia o udźwigu od 300 kilogramów do nawet dwóch ton. W przypadku większych gabarytów lub w sytuacjach, kiedy chcemy zważyć pojazd z towarem lepiej sprawdzą się wagi z dwoma rampami. Takie urządzenia nazywane są wagami przejazdowymi. Ważenie na nich samochodów z dostawą opiera się na tym, że auto ważone jest dwukrotnie – raz z ładunkiem, a drugi raz bez niego.

Istnieją również mniejsze wagi przejazdowe o powierzchni od jednego metra kwadratowego, które umożliwiają swobodny przejazd na przykład ręcznego wózka paletowego. Są one popularne w magazynach wysyłkowych, które zajmują się dystrybucją towarów o mniejszych gabarytach, ograniczonych do wielkości jednej standardowej palety. W takich przypadkach nie ma sensu inwestowania w duże wagi na tiry, ponieważ towar wysyłany jest zwykle mniejszym autem dostawczym.