Materace piankowe w sypialni

 

Sen, to element niezbędny do prawidłowego funkcjonowania naszych organizmów. Specjaliści spierają się odnośnie badań nad ilością snu jaki jest potrzebny człowiekowi w danym okresie jego rozwoju, stąd też różne informacje na ten temat. Ja jednak osobiście uważam, że sen to sprawa indywidualna i każdy ma inne zapotrzebowanie na ten czas. Drugą sprawą jest komfort samego snu i czynniki, które na to wpływają.

Materac piankowy 140×200 centymetrów

materace piankowe 140x200Myślę, że nad jakością snu każdy powinien popracować najpierw od odpowiedniego dostosowania swojej sypialni. Moim zdaniem prawidłowo dobrane łóżko i odpowiedni materac zapewni wyjątkowe doznania i sprawi, że będziemy czuli się po nocy wyspani i w pełni zregenerowani. Najważniejsze podczas urządzenia miejsca do spania jest nie samo łóżko, ale podłoże na którym śpimy. Materac, który dobierzemy do naszego łóżka ma największy wpływ na wygodę i ułożenie naszego ciała podczas spędzania nocy w głębokim snie. Najlepiej do typowej sypialni nadają się materace piankowe 140×200 centymetrów, które swoim wymiarem dopasowane są do większości łóżek w sypialni. Zaletą stosowania materacy piankowych jest to, że dzięki zastosowaniu warstw materiału piankowego nasze ciało idealnie wtapia się w strukturę materaca. W przeciwieństwie do materacy sprężynowych lub kubełkowych nie odczuwamy ucisku, na żadną część naszego ciała, przez co nie gnębi nas uczucie dyskomfortu. Taka sytuacja powoduje, że nasze ciało się odpręża i może efektywniej poddać się procesowi regeneracji niż w przypadku innych produktów. Ułożenie warstwowe według specjalnych zasad zapewnia dodatkowo wentylacje materaca, co wpływa zarówno na jego nagrzewanie jak i odprowadzenie wilgoci z jego wnętrza. Pot i drobnoustroje poddane działaniu wentylacji niwelują się samoczynnie, dzięki czemu mamy zawsze świeży i komfortowy materac pod naszymi plecami. Odprowadzanie ciepła za to sprawia, że materac nie będzie się nagrzewał i dzięki temu nie będziemy poddawani wysokim temperaturom pochodzącym z naszego rozgrzewającego się ciała. Każdy z nas na pewno zna to uczucie dyskomfortu związanego z przegrzaniem, które niweluje poprzez odwrócenie kołdry na drugą stronę i to jest właśnie to o czym mówię.

Wysoko jakościowe materace zapewniają odpowiednią twardość podłoża, które nie zaszkodzi naszemu kręgosłupowi i wpłynie pozytywnie na nasz komfort. Warto się rozejrzeć za materacami renomowanych producentów, gdyż tylko takie zagwarantują nam produkty o podanych cechach. Chińskie podróbki występujące na rynku często mają swoje parametry tylko na metkach i foliach materaca bez uwzględnienia ich w rzeczywistości.