Mechaniczne klawiatury dla graczy

Każdy gracz zdaje sobie sprawę z tego, że w grze video nie ma zbyt wielu ważniejszych czynników niż responsywność i wygoda. Jeśli chce się grać (zwłaszcza przez Internet, z żywymi graczami) to zwykle trzeba dysponować naprawdę dobrym sprzętem, którego komfort użytkowania przyczyni się do zdobywanych w grze osiągów. W wielu przypadkach chodzi o wybór odpowiedniej myszki i klawiatury. To właśnie to drugie będzie głównym przedmiotem niniejszego wpisu. Wielu graczy nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że na rynku istnieje kilka typów klawiatury, a najlepszym rozwiązaniem do gier multiplayerowych jest klawiatura mechaniczna.

Mechaniczna klawiatura gamingowa

gamingowe klawiatury mechaniczneNietrudno wyobrazić sobie frustrację wynikającą z przegranej nie ze względu na to, że ktoś był lepszy, tylko dlatego, że klawiatura nie chciała współpracować z graczem. W takich sytuacjach faktycznie można poczuć niejaką złość. Aby temu zapobiec, należy oczywiście inwestować w dobre peryferia komputerowe, które umożliwią ergonomiczne i satysfakcjonujące granie. Wybór klawiatury ma wbrew pozorom całkiem sporo znaczenia, zatem nie tylko myszka musi być wysokiej jakości. Warto zacząć od uświadomienia sobie, że na rynku obecne są trzy typy klawiatur (technicznie rzecz biorąc – dwa). Dostępne są klawiatury mechaniczne, membranowe i hybrydowe. To właśnie te pierwsze będą świetnym wyborem dla gracza, jako że gamingowe klawiatury mechaniczne świetnie sprawdzają się we wszelkiego typu grach, w których liczy się szybki refleks i technika. Ten typ klawiatur ma tę zaletę, że jest dużo bardziej wytrzymały od swojego membranicznego odpowiednika. Sprawdza się świetnie nie tylko w grach video, ale również w pracach biurowych, gdzie istotne jest szybkie i wygodne pisanie. Jeśli jednak chce się brac udział w rozgrywkach internetowych na poważnie, to klawiatura mechaniczna jest absolutnym niezbędnikiem, dzięki któremu osiągi gracza mogą wzrosnąć nawet kilkukrotnie. Tym bardziej że na rynku jest ich wiele podtypów, a każdy producent dba o ich wysoką jakość i niezawodność.

Obecne czasy traktują gry video zupełnie inaczej niż kiedyś. Dzisiaj gracz nie jest już człowiekiem, który marnuje czas, ponieważ gry video stały się swojego rodzaju eklektycznym biznesem i np. z prowadzenia rozgrywek na żywo na specjalnych, dedykowanych platformach streamingowych, można całkiem nieźle zarobić. Wszystko oczywiście zależy od umiejętności gracza, chociaż te często wychodzą poza jego doświadczenie i dotykają samego sprzętu. Ważne jest, żeby kontrolery w grach video nie utrudniały zabawy, a granie na klawiaturach mechanicznych z pewnością może podnieść komfort grania, a w efekcie – zwiększyć umiejętności prezentowane w danej grze.