Przekładki z pianki polietylenowej (PE)

Wysyłka szklanych naczyń bywa problematyczna. Z jednej strony ufamy, że nasza paczka zostanie odpowiednio potraktowana przez firmę transportową, z drugiej to na nas spoczywa obowiązek właściwego zapakowania towaru. W tym celu sięgamy po różnego rodzaju materiały, z których najlepsza okazuje się być pianka polietylenowa (PE). Jest lekka, więc zupełnie nie wpływa na wagę paczki, a przy tym skutecznie chroni przed zarysowaniami i uszkodzeniem delikatne tworzywa, zwłaszcza szkło.

Kiedy sięgnąć po przekładki z PE?

zabezpieczające przekładki z PEJeśli czeka cię wysyłka szklanek, porcelany z rodzinnych zbiorów czy ręcznie malowanego wazonu wiesz, jak ważne jest zabezpieczenie ich przed stłuczeniem czy choćby zarysowaniem. A więc nie tylko wykupujemy specjalne ubezpieczenie i obklejamy karton ostrzegawczymi naklejkami, ale też owijamy naczynia właściwie dobraną folią, np. bąbelkową. Przydatna w takich sytuacjach jest też pianka polietylenowa (PE). Można ją kupić w rolce lub też w arkuszach. Skutecznie chroni naczynie przed stłuczeniem, amortyzując wstrząsy. Jest przy tym tworzywem wodoodpornym, delikatnym i miękkim. Ale w przemyśle, jak również w prywatnym gospodarstwie domowym sprawdzają się też przekładki z pianki polietylenowej (PE). Pomagają przechowywać talerze, zwłaszcza takie, które używamy od święta i mają dla nas wartość sentymentalną. Ukrywamy je najczęściej w kredensie lub głęboko w szafie w kuchni, by ich nie uszkodzić. Ułożone jeden na drugim i przełożone pianką polietylenową, nie tylko są właściwie zabezpieczone, ale też będą gotowe do użycia od razu po wyciągnięciu (warstwa pianki uchroni je przed kurzem). Tego rodzaju pianki używa się też w różnych gałęziach przemysłu. Kupują je dla swoich klientów sprzedawcy porcelany czy zastawy stołowej, by tuż po zakupie zabezpieczyć nią zakupione produkty. Jest to tanie sposób dostarczenia szkła w całości, bez jego uszkodzenia. A klient zwraca uwagę na takie szczegóły. Chce mieć pewność, że sprzedawca troszczy się o swój towar na każdym etapie i nie jest mu obojętne, czy dotrze on z nami do domu w nienaruszonej formie. Zabezpieczające przekładki z PE sprawdzą się więc idealnie. Warto wyposażyć w nie swój sklep, zwłaszcza jeśli handlujemy produktami bardzo delikatnymi.

Dziś każdy towar ma swoje opakowanie, ale czasem to nie wystarczy i potrzebne jest solidniejsze zabezpieczenie. Może okazać się niezbędne już na etapie transportu z zakładu produkcyjnego do hurtowni, następnie do sklepu i klienta. Sposobów na ochronę produktu jest całe mnóstwo, wśród nich stosowanie przekładek z pianki polietylenowej (PE). Są lekkie i stosunkowo tanie, a przy tym bardzo dobrze spełniają swoje funkcje.