Skorzystanie z profesjonalnych usług pralniczych

Teatr jest moją pasją. Od kilkudziesięciu lat zajmuję się kostiumami jako garderobiana. Zdarza mi się również pracować na planach filmowych, gdzie odpowiadam m.in. za to, w jakim stanie są kostiumy. Choć czasami mam możliwość posiadania kilka wersji tego samego stroju, nie zawsze jest to możliwe. Czasami nie pozwala na to budżet.

Usługa prania kostiumów

profesjonalne usługi pralniczeW takich sytuacjach korzystam z usług czyszczenia ubrań. Dzięki temu mam gwarancję, że zamówione przeze mnie profesjonalne usługi pralnicze będą zrealizowane na czas. Jest to ważne kryterium, ponieważ nie mogę sobie pozwolić na jakiekolwiek opóźnienia. Każda minuta pracy na planie to ogromne koszty pracy reżysera, operatorów, dźwiękowców czy aktorów. To praca zbiorowa wielu ludzi i mam świadomość tego, że bez kostiumów, nie byłaby ona możliwa. Co do samej usługi prania, to nie każdy ze strojów jest łatwy w czyszczeniu. Zdarza mi się zamawiać pranie chemiczne, ale w przypadku droższych kostiumów staram się nie ryzykować. Kiedyś pracowałam na planie filmu historycznego i na skutek błędu osoby piorącej żupan jednego z aktorów kompletnie wypłowiał. Okazało się, że będzie trzeba szyć nowy, na zamówienie. Wygenerowało to mnóstwo niepotrzebnych nerwów i kosztów. Dzisiaj jestem mądrzejsza o to doświadczenie i zlecam takie usługi tylko i wyłącznie jednej firmie. To sprawdzone przedsiębiorstwo, które wykonuje czyszczenie wielu różnorodnych elementów. Oprócz ubrań, potrafią usunąć plamy z nawet najbardziej zabrudzonych dywanów czy butów. Nie stosują przy tym intesywnych środków chemicznych, dzięki czemu nikt nie skarży się na uczulenia czy podrażnienia skóry. Dla mnie osobiście najważniejszy jest czas. Cieszę się, że jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się jakiekolwiek opóźnienie w tej kwestii. Wszystkie ubrania, które były czyszczone przez firmę, zostały wyprane zgodnie z wcześniej ustalonym terminem. Do czyszczenia oddałam także mniejsze elementy kostiumów takie jak kapelusze i czapki. Zadbano o to, żeby żaden z elementów nie został uszkodzony podczas czyszczenia. Jestem niezwykle zadowolona, że znalazłam kogoś, z kim współpraca przebiega w sposób tak bezproblemowy. 

Jeśli ktoś jest w stanie wyczyścić na czas kilkadziesiąt kostiumów to znaczy, że jest to rzetelna firma. Z uwagi na specyfikę swojej pracy, muszę współpracować wyłącznie z takimi przedsiębiorcami. Cieszę się, że udało mi się trafić na prawdziwych liderów, jeśli chodzi o czyszczenie ubrań. Niech najlepszą rekomendacją będzie to, że jeszcze nigdy nie zdarzyło się mi nie dowieźć jakiegoś kostiumu na czas.