Trwałe i ładne ogrodzenie posesji

Dzisiaj większość posesji jest otoczona różnego rodzaju ogrodzeniem. Jego wygląd jest uzależniony od tego, jakie oczekiwania i wizje ma właściciel działki. Wybór odpowiedniego rozwiązania często jest uwarunkowany także budżetem, jakim operuje inwestor. Najczęściej jest jednak tak, że część płotu od strony chodnika ma bardziej dekoracyjny charakter niż pozostałe panele zamontowane między słupkami nośnymi. Dzisiaj eleganckie ogrodzenia można kupić w bardzo atrakcyjnych cenach, dzięki czemu coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie.

Nowoczesne ogrodzenie na zamówienie

nowoczesne ogrodzenia - krakówDecydując się na ogrodzenie posesji bardziej dekoracyjnym płotem można albo skorzystać z oferty gotowych elementów, albo zdecydować się na panele wykonywane na zamówienie. Drugie rozwiązanie ma bardzo wiele zalet, przez co korzystająca z tej opcji grupa klientów jest coraz większa. Po znalezieniu wykonawcy należy umówić się na spotkanie w celu omówienia, jak mają wyglądać nowoczesne ogrodzenia – Kraków oferuje bardzo ciekawą ofertę w tym zakresie. Pierwszą rzeczą, która pokaże nam konsultant będzie katalog, albo zdjęcia przykładowych balustrad wykonywanych przez daną firmę. Niektóre przedsiębiorstwa zajmują się także realizacją zleceń według indywidualnych projektów. Istotne podczas składania zamówienia wykonywanego na wymiar jest to, że szerokość paneli zostanie dopasowana do wymiarów działki, którą dysponujemy. Właśnie to sprawia, że całość prezentuje się bardzo elegancko i estetycznie. Przęsła najczęściej wykonywane są ze stali. Jest tak, ponieważ rozgrzane kształtowniki można kształtować w ciekawe wzory. Przęsło może wyglądać tradycyjnie, czyli mogą w nim być w nim zamontowana pionowa tralka gładka labo z delikatnym zbrojeniem. Bardziej dekoracyjne panele ogrodzeniowe dekorowane są motywami kwiatowymi lub ciekawymi wzorami. Gotowe panele montowane są do specjalnych słupków nośnych, których zadaniem jest przekazywanie obciążenia na grunt. Słupki mogą być albo wykonane ze stali, albo murowane bądź żelbetowe – wszystko zależy od wizji inwestora i koncepcji wykonawcy.

Ze względu na to, że ogrodzenia są poddawane zmiennym warunkom atmosferycznym, konieczne jest ich zabezpieczenie przed korozją. Najczęściej wykonuje się je za pomocą specjalnej farby antykorozyjnej. Dodatkową cechą farby jest to, że ujednolica ona kolor wykonanego ogrodzenia. Dzięki temu nie widać miejsc, w których były łączone ze sobą poszczególne kształtowniki. Dekoracyjne ogrodzenia są nie tylko ładne i trwałe, ale również bezpieczne.