Wszechstronność zastosowania pieluch tetrowych

 

Tradycyjne pieluchy tetrowe mają szerokie zastosowanie. Sprawdzają się jako otulacze, a także ochrona ubrania przed zabrudzeniem podczas odbijania malucha. Wykonane są z delikatnej przyjaznej dla skóry tkaniny, są bez wątpienia jednym z ważniejszych elementów niemowlęcej wyprawki. Tego typu produkty cenią osoby, które dbają o ekologię, często zastępują nimi jednorazowe pampersy. Są doskonałe dla alergików, nie podrażniają delikatnej skóry, gdyż nie zawierają związków toksycznych. Jest doskonałe rozwiązanie dla rodziców, którzy chcą żyć w zgodzie ze środowiskiem naturalnym.

Zalety stosowania pieluch tetrowych

przyjemne pieluchy tetrowe białeWykonane są z bawełny, dzięki czemu doskonale chłoną wilgoć, są przewiewne i nie podrażniają skóry. Mają niską cenę, są łatwo dostępne, a zastosowanie naturalnego włókna sprawia, że są w pełni bezpieczne. W sklepach dostępne są przyjemne pieluchy tetrowe białe, a także kolorowe. Można je prać w pralce, nie tylko zastępują pieluchy jednorazowe, ale także można jej podkładać pod główkę noworodka w łóżeczku, by zmniejszyć ryzyko ulewania. Często służą jako przytulanka, zaspokajają potrzebę bezpieczeństwa, dają dzieciom ukojenie, wiele maluchów uwielbia z nim zasypiać i przytulać się w smutnych chwilach. Służą także rodzicom, może położyć je na ramię podczas odbijania, by uchronić ubranie przed zabrudzeniem. Są także niezbędne do wycierania buzi, gdy dziecko skończy jeść lub nadmiernie się ślini. Czasem rodzice wkładają je na dno wanienki, by dziecko nie ślizgało się w niej. Z powodzeniem mogą być także wykorzystywana jako podkład na przewijaku. W ciepłe dni doskonale zastąpią kocyk, są przewiewne oraz miły w dotyku. Sprawdzają się podczas spacerów, można zasłonić nimi budkę gondoli chroniąc dziecko przed słońcem, a jednocześnie przykryć malucha podczas snu. Pieluszki tetrowe cieszą się dużą popularnością, gdyż materiał charakteryzuje się dużą chłonnością, przepuszcza powietrze, jest delikatny dla skóry i minimalizuje ryzyko odparzeń oraz podrażnień. Dostępne są zarówno wzory białe, jak i różne opcje kolorystyczne w przeróżnych ciekawych wzorach.

Kompletując wyprawkę niemowlęcą nie należy zapomnieć o pieluchach tetrowych, które są niezbędne w pielęgnacji maluszka. Sprawdzają się w trakcie mycia, przewijania, karmienia, służą jako przykrycie, a także mogą być wykorzystane jako wkład do pieluszki wielorazowej. Często zastępują śliniak, a także przytulankę. Ich dużą zaletą jest fakt, iż można prać je w wysokich temperaturach, prasować, materiał szybko schnie, jest tani, co sprawia, że warto posiadać je w swoim domu.